Chata DAKOTA Chata SOKOLKA Chata TURBINA
Lyžování, turistika, cyklovýlety...
Ubytování na horských chatách pro kolektivy, rodiny i jednotlivce.
Chata DAKOTA Tisk Email
Napsal webmaster, 04.07.2010 14:01, aktualizováno 20.09.2014 16:53

Telefon správce RZ: 774 705 188
Adresa: Javoří důl, 542 22 Velká Úpa čp. 310, lupa vyhledej na mapy.cz

Chata DAKOTA v létěChata DAKOTA v zimě

Pokoje jsou dvou až šestilůžkové se základním vybavením. Tj. kompletní povlečení, úložné prostory (šatní skříně nebo nízké komody). Vytápění je přímotopy nad nimiž je možno odkládat popřípadě sušit větší kusy ošacení.

Pokoj na chatě DAKOTAPokoj na chatě DAKOTA

Sociální zařízení je po celkové rekonstrukci společné pro celou chatu (dvě koupelny a čtyři toalety). Dále společná kuchyň, jídelna a společenská místnost s televizí. Potraviny se ukládají do potravinových skříní nebo do ledniček, které jsou rovněž společné.

Chata DAKOTA - sociální zařízeníChata  DAKOTA - sociální zařízení

Z hygienických důvodů je pobyt domácích zvířat (psů, koček...) na chatě přístě zakázán!

Výlety do okolí

Poloha chaty Dakota (cca 1000 metrů nad mořem) dává návštěvníkům možnost bez velké námahy dosáhnout vrcholu pohoří východních Krkonoš. Nedaleko od chaty se nacházejí lokality jako Černá Hora, černohorská rašeliniště, Lučiny, Liščí hora a další.

Přímo u chaty Dakota je vlastní lyžařský vlek. Dále se pak nedaleko od chaty nacházejí další dva lyžařské vleky. Po svážnici můžete pohodlně dojet i do Pece k vlekům společnosti SKI PEC a.s.

Pec pod Sněžkou od Orlíku (cesta z Pece na Dakotu)Lyžařský vlek u chaty Dakota

Popis cesty na chatu

Na Dakotu se dostanete dvěma způsoby (viz také mapa a cesta):

1)
Pece se dáte směrem ke SKIAREALu, kde podejdete po panelové cestě označené červeně lyžařský vlek Javor a pokračujete cca 1.5 km po sypané asfaltové cestě. U Úpské samoty se napojíte na žlutou a pokračujete po ní až k boudám Javorka a Kladenka. U chaty Javorka odbočíte doleva a pokračujete směrem dolů. Po sto metrech se dostanete k rozcestí, po levé straně již uvidíte střechu chaty Dakota.2)
Z autobusové zastávky ve Velké Úpě se vydáte směrem na Pec pod Sněžkou po hlavní cestě. Po dvěstě metrech přejdete po mostě přes řeku Úpu a dáte se Javořím dolem po zelené turistické značce (směrem na Červenokosteleckou, Kladenskou, nebo Pražskou boudu) prudce nahoru. U Červenokostelecké boudy odbočíte mírně doprava, tak abyste měli boudu po levé ruce a podejdete ji. Dále pak přejdete Veberův potok a stoupáte po stále se zužující cestičce směrem nahoru až k chatě Dakota, která je po pravé straně.

Cesta na chatu DAKOTA


 
© 2017 ODBORY ELITEX Červený Kostelec,  provozováno na redakčním systému Joomla!,  informace o WWW stránkáchmapa webu
XHTML validní
CSS validní